Z życia klas 2018 - 2019
Występ chóru na Jarmarku świątecznym
img-20181214-wa0008Hej kolęda, kolęda... taka już jest tradycja, że nucimy ją razem; płynie z serca i myśli, pełna wspomnień i marzeń.Cały rok czekamy na piękny, świąteczny czas. W tym roku radość naszą wyraziliśmy wspólnym śpiewem podczas festynu "Świąteczna podróż" w szkole, a następnie na Jarmarku Świątecznym na Starym Rynku. Na puckim rynku MUSZELKI wystąpiły wraz z chórem SŁONECZNE NUTKI ze szkoły w Swarzewie.
Razem  wykonaliśmy piosenki zimowe, kolędy i pastorałki.Niech nas nuta świąteczna mocniej łączy i wzrusza. WESOŁYCH ŚWIĄT !
 
ŚWIĄTECZNA NIESPODZIANKA OD 5D

cHO, HO, HO... W tym magicznym, świątecznym czasie wszystko się może zdarzyć ;-)... Okres świateczny obfituje w niespodzianki i prezenty, dlatego też nie tylko uczniowie otrzymywali upominki. Upominki były rownież od dzieci...Z najlepszymi życzeniami świątecznymi i, aby wszystkie marzenia się spełniały na ręce pana dyrektora Zdzisława Pruchniewskiego uczniowie klasy 5d przekazali osiem piłek do siatkówki, które na pewno przydadzą się na lekcje wychowania fizycznego.

 
5D I 5B W DOMU TECHNIKI W GDAŃSKU

psx 20181210 213826Dnia 07.12. odbył sie mikołajkowy wyjazd klas 5d i 5b na spektakl musicalowy " Wikingowie" . Przedstawienie odbyło się w Domu Technika w Gdańsku. Historię pozostawionych przez rodziców na wyspie dzieci  opowiedzieli nam wikingowie- młodociani aktorzy.  Ich rodzice wypłynęli w poszukiwaniu dobrobytu i szcześcia wiele lat temu w nieznane. Tylko dzięki przyjaźni, dojrzałości i rozsądkowi dzieci wszystko skończyło się happy endem. A morał z przedstawienia nasuwa się sam - szczęścia nie trzeba szukać na drugim końcu świata, wystarczy zadbać o nie wokół siebie, należy dbać o prawidłowe relacje miedzyludzkie i nawzajem się szanować, a wtedy wszystko dobrze się pouklada.  Spektakl bardzo się nam podobał i mimo późnej pory powrotu do domu byliśmy w doskonałych humorach.

 
1E I 2A W FABRYCE ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA W MISZEWKU

47687813 934645876741134 578507067996766208 nKlasy 1e i 2a przeżyły zimową przygodę podczas wizyty w Rezydencji Świętego Mikołaja w Miszewku. Prócz muzycznego spotkania z Mikołajem dzieciaki odwiedziły mini zoo, odbyły zimową przejażdżkę bryczką po osadzie Mikołaja, napisały list i poszalały w światecznej fotobudce;-)  Zapraszamy do galerii

 
 
MIKOŁAJKI W 4B

47580818 364150231019885 4588226520509579264 n6 grudnia 2018 był bardzo świątecznym dniem w klasie 4b. Mikołajkowa atmosfera towarzyszyła uczniom podczas spotkania w naszej sali, gdzie czekały na dzieci słodkie upominki. Nastepnie, z okazji dnia św. Mikołaja, wybraliśmy się na seans filmowy do kina. Spośród wielu propozycji, na ten szczególny dla każdego dziecka dzień, wybraliśmy oczywiście taką w świątecznym klimacie. " Grinch " to animowana komedia o zielonym, samotnym stworku, który marzy o tym, aby nie było Świąt Bożego Narodzenia, chce ukraść święta i nawet uprowadzić św. Mikołaja.

 
ZAJĘCIA OTWARTE W 1B

img 12556 grudnia klasie 1b złożył wizytę Mikołaj z workiem pełnym prezentów. Dzieci powitały gościa piosenką i wesołymi okrzykami. Mikołaj porozmawiał z dziećmi, wręczył upominki i obiecał, że wróci za rok. Następnie uczniowie wraz z mamami udekorowały lukrem i kolorowymi posypkami pierniczki, które wcześniej upiekły. Zdobienie pierników jest piękną tradycją, pozwala  tworzyć niepowtarzalną atmosferę i piękne kreacje, które można zawiesić na choince, podarować komuś bliskiemu lub po prostu …. zjeść . 

 
TYDZIEŃ BEZ PODRĘCZNIKÓW W 1B I 1E

47578746 10205276805436065 6405319113480077312 nKlasy 1b i 1e wieńcząc tydzień bez podręczników (pomysł wdrażany w tym roku szkolnym w naszej szkole) spędziły piątek niezwykle interesująco. Kolejna lekcja pływania w COS Cetniewo z Akademią Pływania Dominic Świątkiewicz a zaraz po... No właśnie całkiem inna dziedzina. Warsztaty literacko plastyczne z autorką książek dla dzieci  Agnieszką Stanek Pacholczyk w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Zaślubin Polski z Morzem.Każda klasa napisała własną opowieść i stworzyła do niej ilustracje. Już niebawem zredagowane przez Panią Agnieszkę opowiadania trafią do dzieci ;-) A tydzień bez podręczników no cóż... był super. Warsztaty piernikowe, spotkanie z Mikołajem, zajęcia otwarte...ojjj działo się działo ;-)🤗🎅

 
GWIAZDKI I GWIAZDY ...

img 1166Dnia 3 grudnia uczniowie klasy 1b uczestniczyli w akcji pod hasłem "Gwiazdy i Gwiazdki na święta dla Puckiego Hospicjum". Dzieci spotkały się z Gwiazdą - malarką Barbarą Wypustek, która wspiera hospicjum i uczy czynić dobro..... Przy okazji uczestnicy dowiedzieli się dużo ciekawych rzeczy o rodzajach farb i pędzli, pomalowali gwiazdki, które będzie można zakupić na Puckim Jarmarku Świątecznym. Powstały piękne i niepowtarzalne gwiazdki. Nie zabrakło rozmów z pracownikami Hospicjum panią Anną i Marta. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i rysunki z dedykacją od pani Barbary. Na zakończenie tego cudownego wieczoru przybył do hospicjum Święty Mikołaj ze słodkim upominkiem. 

 
ANDRZEJKI W 1B I 1E

img 0951Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię, uczą kreatywności i sprawiają, że wspólnie świetnie się bawimy. Tego dnia klasy 1b i 1e lały wosk, wróżyły co czeka ich w przyszłości. Nie zabrakło słodkiego poczęstunku. Było dużo zabawy, radości i uśmiechu.

 
WARSZTATY U PANI IRENY ;-)

img 1201Święta tuż tuż...... 4 i 6 grudnia 2018r. uczniowie klasy 1b i 1e udali się do Ośrodka Adaptacyjnego na warsztaty cukiernicze. Dzieci zostały wyposażone w ciasto, wałki i foremki o różnych kształtach. Pod okiem pani Irenki upiekły świąteczne pierniki według tradycyjnego przepisu. Dzięki uprzejmości pracowników dzieci zwiedziły warsztaty i pracownie Ośrodka, poznały również dwa przesympatyczne pieski. Był to pracowity dzień, ale pełen niezapomnianych wrażeń. Zapraszamy do fotorelacji.

 
AKADEMIA CZYSTEGO POWIETRZA

20181026 101115PROJEKT „AKADEMIA CZYSTEGO MORZA”

        Klasa VIII D uczestniczy w projekcie unijnym „Akademia czystego morza” realizowanym przez Uniwersytet Morski w Gdyni przy wsparciu finansowym UE. Celem tego projektu jest realizacja warsztatów poruszających tematykę ochrony wód Morza Bałtyckiego oraz zagospodarowania odpadów. Pierwsze zajęcia odbyły się 26 października 2018r. , na które uczniowie wybrali się wraz z wychowawcą panią Grażyną Klebba oraz szkolnym koordynatorem projektu panią wicedyrektor Aleksandrą Janowitz-Chećko.

 
«PoczątekPoprzednia123NastępnaOstatnie»

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL